Забезпечення молочних корів питтям – це перше, що має зробити організатор виробництва молока. Корова без води жити не може, не кажучи про високі удої.
Розрахунок добового запасу пиття
Для розрахунку середньодобового запасу води потрібно:
Визначити норми споживання за групами тварин:
Корова – 70 літрів на добу.
Бичок – 45 літрів на добу.
Телята до двох років – 35 літрів на добу.
Телята до півроку – 25 літрів на добу.
Порахувати поголів'я за групами.
Розраховується максимальне водоспоживання на добу.
За великого поголів'я корів, витрата рідин величезний. Система напування повинна справлятися із щоденним споживанням води.
Тварини споживають 4,5 кг води на 1 кг молока. Для забезпечення великих надоїв вода повинна поставлятися безперебійно, інакше удої знизяться.
Варто згадати про температуру в корівнику. У холодний сезон споживання знижується, підвищується в теплий. У спеку споживання сягає 180 літрів на добу.
Споживання води у корови в середньому 4-6 літрів за хвилину, у спеку до 24 літрів. Нерівномірне споживання пояснюється тим, що корови чергують їжу та пиття. Рекомендована температура води – 38 градусів.
Рекомендації щодо розташування напувалок
Чим більше тварин можуть пити з однієї напувалки, тим краще. Якщо місця у водопою немає, корови починають це місце конкурувати, звідси виникає нерівномірне споживання, що неприпустимо.
Рекомендують розставляти автопоїлки на відстані 15 метрів один від одного, поруч із годівницями, щоб худобі не потрібно було далеко ходити за питтям.
У стадах до 20 голів ставиться 2 автонапувалки, що забезпечить безперервний доступ до води для всього поголів'я. Усі тварини, які приходять після доїння, п'ють одночасно. Після доїння тварина випиває 30% своєї денної норми.
Напувалки ставлять на рівні 80 см від підлоги. Це робиться для зручності корови, тобто вона п'є, не схиляючи голову і не перегинаючи шию.
Вимоги до системи напувалок
Напувалки для ВРХ повинні забезпечувати:
- Чисту воду, відсутність домішок, запахів.
- Вода не повинна замерзати.
- Вода має бути в потрібних кількостях.
- Вільний та одночасний доступ до води.
- Розташування поруч із годівницями.
- Організація водопостачання у корівнику
Впровадження спеціальних автонапувалок для ВРХ збільшує надої на 15-20% і знижує трудовитрати на напування. Автопоїння – економічно виправдане рішення для фермера, бо корови отримують якісну воду вчасно.
Які повинні бути автонапувалки напувалки для ВРХ:
- Безпечними.
- Відповідними віком.
- Функціональними, тобто задовольняти всі потреби пиття.
- Гігієнічним.
Автоматичні напувалки ділять на 2 категорії:
В індивідуальних автопоїлках реалізована система напування, заснована на принципі сполучених судин. До великого бака, від 30 до 50 літрів, приєднуються напувалки, що дозволяє контролювати воду в одному місці. Використовується при прив'язному утриманні.
Автопоїлки для групи діляться стаціонарні та пересувні.
Стаціонарні автонапувалки ставляться всередині корівника, пересувні - на випасах, якщо випаси практикуються на підприємстві.
Для зимового часу існують пристрої з підігрівом. Вони виготовлені з пластику, тому що метал має властивість переохолоджуватися. Використовуються при безприв'язному утриманні.
Конкретний тип напувалок рекомендується до певного способу утримання та до конкретних кліматичних умов. В економічному сенсі автопоїлки себе виправдовують.
Компанія ІВКОТРЕЙД пропонує чотири види пристосувань для напування тварин. Все обладнання для утримання ВРХ виготовлене з високоякісних матеріалів. Для клієнтів здійснюємо доставку та встановлення необхідних апаратів.