Колектори доїльних апаратів - одна з найважливіших частин доїльного апарату, яка відповідає не лише за збирання молока з доїльних склянок, а й за подачу змінного вакууму в камеру доїльної склянки. По суті, колектор доїльного апарату – це саме той вузол, у якому проходять молочна та вакуумна лінії, працює соскова гума.
Які бувають колектори доїльних апаратів?Враховуємо декілька параметрів.
За типом збору молока:
- нероздільне збирання молока
- колектори почетвертного збору молока.
Колектори доїльного апарату нероздільного (суцільного) збору молока - найпоширеніший тип колекторів. Вони збирають молоко до однієї приймальної камери колектора. Почетвертний колектор доїльного апарату поділяє потоки кожного соска. Це необхідно для виключення перехресного зараження або порушення гігієни вимені при доїнні. Вважається, що це найбільш гігієнічно, і це найпрогресивніший тип колекторів.
За схемою роботи пульсатора:
- колектори для доїльних апаратів попарного доїння
- колектори для синхронного доїння
Пульсатор доїльного апарату відповідає за роботу колектора доїльного апарату, подаючи вакуумний сигнал на колектор доїльного апарату. Залежно від доїльного апарату або доїльної установки може використовуватися пульсатор синхронного доїння або пульсатор доїння попарного.
Ця відмінність полягає у різних розподільниках колектора доїльного апарату.
За обсягом колектора.
Об'єм колектора доїльного апарату підбирається виходячи із середньої молоковіддачі поголів'я. Об'єм колектора доїльного апарату може становити від 150мл до 360мл, згідно з асортиментом нашого каталогу товарів для тваринництва. Для колекторів поставляємо камери (кришки) колектора доїльного апарату, при заміні якої можна досягти необхідного обсягу молочної камери. Занадто невеликий об'єм молочної камери призводить до некоректного збору молока при доїнні.